RN732ATTD2200B25
Manufacturer:
KOA Speer
Mfr.Part #:
RN732ATTD2200B25
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 0805(2012 Metric) SMD/SMT Thin Film 220 Ω 0.1 % 100 mW 25 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance0.1 %
Height - Seated (Max)0.6 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance220 Ω
Power Rating100 mW
Composition(Kit Type)Thin Film
Temperature Coefficient25 ppm/°C
Height600 µm
PackagingReel
Voltage Rating150 V
RoHSCompliant
Output Current1.4 A